Sklepy abonamentowe – co warto o nich wiedzieć?

W tej części omówimy sobie różne sklepy abonamentowe, najbardziej popularne na terenie naszego kraju. Jeżeli znasz jakieś inne, bardziej niszowe, lecz uważasz, iż warto o nich wspomnieć – napisz do nas a również weźmiemy dane rozwiązanie „na tapetę”.

Sklapy abonamentowe należą do grupy zwanej SAAS. Jest to skrót od Software As A Service – oprogramowanie jako usługa. Usługą jest tutaj udostępnianie skryptu sklepu internetowego, najczęściej na hostingu dostawcy usług. Rozwiązania saasowe mają swoje wady oraz zalety.

Zalety:

  • możliwość szybkiego uruchomienia sklepu
  • brak konieczności posiadania umiejętności programistycznych
  • łatwa rozbudowa sklepu o dodatkowe rozwiązania
  • zazwyczaj dobry support

Wady:

  • wyższa cena w dłuższej perspektywie niż w przypadku sklepów serwerowych
  • ograniczone możliwości modyfikacji i optymalizacji sklepu
  • cena dodatkowych modułów (zwyczajowo płatne abonamentowo)
  • trudność w implementowaniu nietypowych rozwiązań

Kilka dni temu analizowaliśmy

SHOPER

Shoper jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych sklepów saasowych w kraju.

Przede wszystkim zaletą Shopera jest prosta i intuicyjna obsługa. Jak widać na poniższym screenie (przedstawiającym nowy panel!), wszystko jest poukładane w miarę logicznie, dzięki czemu dotarcie do dowolnego elementu sklepu nie powinno stanowić większego problemu.

Dla porównania, poniżej prezentujemy starą wersję panelu. Sami możecie więc się przekonać, która wersja panelu administracyjnego jest bardziej przejrzysta i przyjemniejsza w obsłudze.

No dobrze. Ale jak to wygląda cenowo taka przyjemność?

Czym się różnią poszczególne plany?

Cena promocyjna obowiązuje przy opłaceniu zamówienia na rok. W przeciwnym wypadku cena promocyjna nie obowiązuje i przy płatności miesięcznej płaci się pełną kwotę. Spora liczba przedsiębiorców decyduje się na przetestowanie rozwiązania, wykupując abonament na miesiąc lub dwa, budując w tym czasie sklep i go promując. Jeżeli jest jakakolwiek perspektywa, iż sklep będzie dochodowy, wówczas wykupują abonament roczny.

Jeżeli chcesz założyć sklep Shoper to skontaktuj się z nami – jesteśmy oficjalnym resellerem. Korzystając z naszych usług możesz liczyć na wsparcie nie tylko w zakresie budowy sklepu, lecz również w zakresie marketingu!

Shoper – podsumowanie

Co można powiedzieć na temat sklepu Shoper? Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają umiejętności programistycznych oraz dla tych, którzy chcą stosunkowo szybko postawić sklep. Dzięki gotowym integracjom i modułom, można rozpocząć sprzedaż w sklepie w ciągu kilkunastu godzin. Support Shopera odpowiada sprawnie na wszelkie zgłaszane problemy, więc nie będzie sytuacji, iż zostaniemy pozbawieni wsparcia. Na FB funkcjonuje specjalna grupa wsparcia dla klientów Shopera.

Red Cart

Redcart z naszych obserwacji miał bardzo dobre wejście, jednakże jakby marketingowo trochę spowolnił. Jest to ceniona platforma, klienci przede wszystkim chwalą sobie prostotę użytkowania, jak również stabilność platformy. Stosunkowo rzadko zdarzają się jakieś problemy, które mogłyby zaburzyć funkcjonowanie sklepu.

Redcart wyróżnia się ogromem opcji, dzięki czemu tzw. „klikacze” będą wniebowzięci. Liczba możliwych opcji i wariantów może zrobić wrażenie. Skonfigurowanie sklepu zajmuje dosyć sporo czasu, jednakże dzięki temu uzyskuje się bardzo sprawnie działającą platformę sprzedażową. Dużym plusem jest łatwość wykonania integracji z hurtowniami (co szczególnie docenią osoby działające w dropshippingu – czym jest dropshipping napiszemy wkrótce).

Jak RedCart wygląda cenowo? Są 2 warianty sklepu – podstawowy, gdzie konfigurujemy sklep sami oraz dedykowany – gdzie dostajemy już gotowe rozwiązanie, gotowe do sprzedaży.

W przypadku wariantu podstawowego mówimy o takich kosztach w przypadku płatności rocznej:

W przypadku płatności miesięcznej ceny wyglądają następująco:

Przejdźmy teraz do sklepów dedykowanych. Tutaj warto wspomnieć, iż kwoty te dotyczą przygotowania sklepu, do tego dochodzą jeszcze płatności związane z wybranym planem abonamentowym.

Można oczywiście znaleźć rozwiązanie, by móc skorzystać z oferty RedCart taniej. Warto zarejestrować się z naszego linka, dzięki czemu można uzyskać rabat nawet w wysokości 30%. Jest to ogromna oszczędność, jednakże poszczególne pule rabatowe mamy ograniczone i należy się spieszyć, by móc załapać się na którąś z nich.

Link do RedCart

Dla kogo przeznaczony jest RedCart?

Bez wątpienia jest to jeden z popularniejszych sklepów, jeżeli chodzi o dropshipping. Dzięki łatwym integracjom z hurtowniami oraz kurierami sprzedaż można zacząć bardzo szybko, importując produkty z hurtowni dropshippingowych za pomocą kilku kliknięć!

SKY-SHOP

Sky Shop – o tym sklepie nie mówi się dużo, chociaż warto się nim zainteresować. Ma bardzo ciekawy panel, posiadający wiele funkcji, jednakże kolorystyka owego panelu nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to wygląd dosyć surowy, można by rzec chłodny, jednakże to nie kwestie kolorystyczne mają wpływ na efektywność sklepu. Jedyną rzeczą, do której ciężko będzie się na początku przyzwyczaić to przebieg dodawania produktów. Na samym początku trzeba wprowadzić nazwę produktu, by można było przejść do następnego kroku. Po kilkudziesięciu dodanych produktach można przywyknąć.

Wadą sklepu wydają się drobne niedoróbki, takie jak na poniższym przykładzie. Można liczyć, iż w najbliższym czasie zostaną usunięte, na co bardzo liczymy.

Sklep ten posiada spory potencjał, zważywszy na fakt, iż posiada integracje aż 332 hurtowni, wśród których znajduje się 129 hurtowni działających w dropshippingu.

Ceny sklepu na początku mogą zaskoczyć, należy jednak zobaczyć, ile produktów można dodać w ramach danego programu taryfowego. wartości te kształtują się w sposób następujący:

Jak sklep prezentuje się wizualnie od strony klienta? Bez wątpienia lepiej, niż w przypadku panelu administracyjnego.

A wspomniany wyżej panel administracyjny? Proszę bardzo:

SOTE

Sote – jest to drugi z najczęściej spotykanych przez nas sklepów. Coś, co go wyróżnia to bardzo częste aktualizacje – praktycznie co kilka dni możemy spotkać się z informacją o nowych funkcjonalnościach, poprawkach błędów czy też zmodyfikowanych elementach. W 2019 roku byliśmy świadkami 237 aktualizacji. Można więc śmiało powiedzieć, iż liczby te robią wrażenie. Pamiętam doskonale początki tego sklepu, gdy jego wygląd znacząco odbiegał od tego, co możemy oglądać dziś. W dodatku wydajność sklepu była dużo niższa niż ma to miejsce w przypadku najnowszej wersji.

Panel klienta wygląda w sposób następujący:

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to trochę skomplikowane i mało intuicyjne, jednakże po kilku godzinach korzystania ze sklepu nie będziemy mieli większego problemu z dotarciem do funkcji, z której chcemy skorzystać. Nie bez znaczenia jest fakt, iż sklep posiada dosyć surowy, ale nierozpraszający wygląd.

Zaletą SOTE jest również duże możliwości integracji. W ostatnim czasie wprowadzono integrację z usługami kurierskimi świadczonymi w soboty. Jest to jedna z ciekawszych funkcji, dzięki której zamówienia docierają do klientów szybciej, również w sobotę.

A jak to wygląda z zewnątrz?

Przejdźmy teraz do jednej z ważniejszych kwestii – ceny.

Nie ma tutaj różnych planów miesięcznych, różniących się ilością produktów. Tutaj różnice wynikają z czasu abonamentu. Są dostępne warianty: miesięczny, roczny czy też bezterminowy.

Funkcjonalność sklepu wygląda następująco:

Co sądzimy na temat tego sklepu? Jest godny polecenia, mamy przy tym nadzieję, że wraz z kolejnymi aktualizacjami pojawią się jeszcze ciekawsze funkcjonalności.

IDOSELL

Idosell – jest to jeden z popularniejszych sklepów. Przeglądając różne grupy internetowe można zauważyć, iż sklep ten jest jednym z najczęściej polecanych. Jedną z zalet tego sklepu jest bardzo przejrzysty układ. Pastelowe i przyjazne dla oka kolory ułatwiają pracę, pozwalają lepiej odnaleźć się, zwłaszcza w przypadku osób, które nie miały wcześniej za dużej styczności ze sklepami internetowymi.

Od wewnątrz sklep wygląda w sposób następujący:

Jak widać – wszystko jest poukładane w sposób logiczny i przejrzysty. Dodawanie produktów, klientów i zamówień jest bardzo proste, osoby bez większego doświadczenia stosunkowo łatwo opanują proces zarządzania tym sklepem.

Z zewnątrz standardowo sklep wygląda w sposób następujący:

Cennik IAI jest bardziej złożony, zależny od obrotu sklepu.

Podsumowanie

Jak widać sklepy różnią się od siebie możliwościami, funkcjonalnością, jak również cenami. Tylko w przypadku IAI mówimy o cenie zależnej od budżetu, w przypadku SOTE jest jednolity plan, różniący się czasem abonamentu. Jaki więc wybrać sklep dla siebie? Niestety – nie ma uniwersalnego rozwiązania, które będzie dobre dla każdego. Warto więc skontaktować się z nami, byśmy doradzili najlepsze dla nas rozwiązanie.

Jakie jeszcze sklepy chcielibyście zobaczyć?
Zaczniemy proces opisywania sklepów online bardziej szczegółowo, poświęcając każdemu z nich osobny artykuł. Od którego zaczynamy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *